Mistrovství ČR dětí do 8 let

Ve dnech 9. 4. – 10. 4. 2022 se v Klatovech konalo MČR dětí do 8 let. Spolu s ním se odehrály i dva doprovodné turnaje. Turnaj mládeže do 12 let a Open turnaj Klatovy.

Hrálo se v tamním kulturním domě tempem 2 x 20 minut + 10 vteřin na tah, bez povinného zápisu, 9 kol.

MČR se zúčastnilo celkem 59 chlapců a v samostatné kategorii D 08 19 děvčat.

Kraj Vysočina měl zastoupení jak v mistrovské soutěži H 08,tak i v turnaji mládeže do 12 let.

Krásné 9. místo se ziskem 6 bodů obsadil Jan Burel z oddílu Gambit Jihlava. Dva hráči, Oskar Kosek z Šachového oddílu Křižánky a Adam Melichar z Gambitu Jihlava, získali shodně 2,5 bodu, což jim zajistilo 53. respektive 55. místo.

Turnaj mládeže do 12 let se hrál za účasti 25 hráčů tempem 2 x 20 minut + 10 vteřin na tah.

12. místo obsadil Adam Brychta z Gambitu Jihlava 5 bodů. 16. místo bral David Brychta, také z oddílu Gambit Jihlava, který uhrál 4 body. Na 17. příčce skončil Vo Trong Lap Pavel (Šachový oddíl Křižánky) se 4 body a 21. místo měl Jiří Burel (Gambit Jihlava) s 3,5 bodu.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci a přejeme dobré tahy do budoucna.