MISTROVSTVÍ EU MLÁDEŽE 2021 – výsledky

19. Mistrovství EU mládeže 2021 se tradičně konalo v Hotelu Dlouhé stráně nad Desnou ve dnech 14. – 22. 8.2021 pro kategorie do 8, 10, 12 a 14 let. Hrálo se 9 kol tempem 2 x 90 min. + 30s/tah., každý den se hrálo 1 kolo.  Odehrané partie byly rozebírány a hodnoceny reprezentačními trenéry EU. Pro chlapce a děvčata se v každé kategorii hrál společný turnaj, ale vyhodnocení bylo zvlášť.

Tohoto mistrovství se zúčastnilo celkem  81 mladých šachových nadějí z 10 federací.  Šachový svaz ČR reprezentovalo 38 hráčů a hráček. Z důvodu zrušení MS a ME podpořil ŠSČR účast nejlepších hráčů a hráček na MEU mládeže 2021.

KŠSV reprezentovali 4 hráči. V kategorii do 8 let Pavel Brož – ŠK Světlá nad Sázavou, do 10 let Martin Policar – TJ Náměšť nad Oslavou, do 12 let Daniel Srba  a do 14 let Šimon Lang oba ze ŠK Světlá nad Sázavou.

MEU U8 – 15 hráčů (z ČR 5) – v této kategorii startoval ze 4.místa  Pavel Brož a se ziskem 5 bodů se v celkovém pořadí posunul na konečné 9.místo.  Zároveň byl třetím nejúspěšnějším hráčem  ČR v této kategorii.

Největšího úspěchu dosáhl Martin Policar – MEU U10 – 26 hráčů (z ČR 14) – v této kategorii obhájil svoje startovní číslo 7  se ziskem 5,5 bodů a zároveň byl druhým nejlepším hráčem z ČR v této kategorii.

MEU U12 – 21 hráčů (z ČR 9) – v kategorii do 12let poměřil své síly  Daniel Srba, který se ziskem 4,5 bodu se ze startovního čísla 15 posunul na konečné 17.místo.

MEU U14 – 19 hráčů (z ČR 10) – Šimon Lang v silné konkurenci spoluhráčů vybojoval 5 bodů, které ho ze startovního 7.místa posunuly o dvě příčky níž, přesto to bylo umístění v první desítce celkového pořadí. Osmou partii sehrál s Elově nejvýše nasazeným hráčem MEU s bulharským reprezentantem CM Nikolou Kanovem (2199). Zároveň byl pátým nejlepším hráčem z ČR v této kategorii.

Všem uvedeným hráčů děkujeme za hezkou reprezentaci nejen našeho svazu, ale i ČR, za podané výkony, sportovní i bojové nasazení při partiích a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Informace z chess-results  a foto ze stránek pořadatele.