Mistrovství EU mládeže 2020 – výsledky

KŠSV má druhého nejlepšího hráče z ČR v U8.

18. Mistrovství EU mládeže 2020 se konalo v Hotelu Dlouhé stráně nad Desnou ve dnech 14. – 22. 8.2020 pro kategorie do 8, 10, 12 a 14 let. Hrálo se 9 kol tempem 2 x 90 min. + 30s/tah. Odehrané partie byly rozebírány a hodnoceny reprezentačními trenéry EU.

Tohoto mistrovství se zúčastnilo celkem 103 mladých šachových nadějí z 9 zemí EU (Bulharsko, ČR, Finsko, Německo, Švýcarsko, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko), kteří bojovali o titul mitra Evropské unie. Šachový svaz ČR reprezentovalo 46 hráčů a hráček. Z důvodu zrušení MS a ME podpořil ŠSČR účast nejlepších hráčů a hráček na MEU mládeže 2020.

Z KŠSV byli nominováni  3 hráči. V kategorii do 8 let Martin Policar – TJ Spartak Pelhřimov, do 10 let Daniel Srba  a do 14 let Šimon Lang oba ze ŠK Světlá nad Sázavou.

MEU U8 – 24 hráčů (z ČR 8) – v této kategorii dosáhl krásného výsledku  Martin Policar, který startoval ze 3.místa a se ziskem 6 bodů mu o 1,5 pomocného bodu  uniklo 3.místo a obsadil  tím 4.místo – bramborovou medaili. Zároveň byl druhým nejúspěšnějším hráčem  ČR v této kategorii.-

MEU U10 – 29 hráčů (z ČR 14) – v této kategorii se dařilo Danielu Srbovi, startoval z 23.místo a se ziskem 5 bodů obsadil 9.místo, takže rovněž první desítka a zároveň 7.místo z reprezentantů ČR v této kategorii.

MEU U14 – 25 hráčů (z ČR 11)- Šimonu Langovi unikla těsně první desítka a bylo to 11. místo  také s 5 body,  posunul ze z 16.místa, předvedl hezký výkon a je pátým nejlepším hráčem ČR v této kategorii. V kategorii chlapců byl vyhodnocen na 10. místě.

Všem uvedeným hráčů děkujeme za hezkou reprezentaci nejen našeho svazu, ale i ČR, za podané výkony, sportovní i bojové nasazení při partiích a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.