Okresní kolo přeboru družstev základních a středních škol Žďárska v šachu 2023/2024 – výsledky

V pátek 19. ledna 2024 uspořádal šachový oddíl TJ Žďár nad Sáz. v prostorách střediska volného času Active pod záštitou AŠSK okresní kolo přeboru škol v šachu.

Turnaje se zúčastnilo celkem rekordních 18 čtyřčlenných družstev ve třech kategoriích. Hrál se jeden společný turnaj švýcarským systémem na 7 kol, kdy v prvních kolech proti sobě byly nasazovány týmy ze stejné kategorie. Dále se potkávaly týmy podle své výkonnosti, to vše s cílem, aby turnaj byl co nejvíce spravedlivý, co se týče bojů o postupová místa, ale také aby si mladí šachisté zahráli co nejvíce zajímavých partií. Bodování bylo tradičně olympijským systémem, tedy každý půlbod byl důležitý, vyhodnocení pak proběhlo již podle jednotlivých kategorií.
          Celý turnaj se obešel bez problémů a pořadatelé tímto znovu děkují hráčům i jejich doprovodům za klidný průběh. Jenom při zadávání výsledků jednoho zápasu posledního kola se, i kvůli spěchu způsobenému časovým presem, stala chyba, která byla odhalena až po vyhlášení výsledků, naštěstí ale neměla žádný vliv na postupující týmy. Neovlivnilo to ani věcné ceny, které spolu s diplomy obdržely nejlepší týmy.

Takto vypadaly konečné výsledky:

Družstva na prvních dvou místech v každé kategorii si vybojovala právo postupu do krajského kola:

V kategorii středních škol se utkalo pět týmů, a o postupujících nakonec nebylo pochyb.

Celk. poř.DružstvoZápasy+=BodyMP
1SPŠ Žďár – Studentská A770025½14
2BiGy Žďár – sš76012312
6SPŠ Žďár – Studentská B731315½7
10SPŠ Žďár – Strojírenská740313½8
14SOŠ Nové Město722311½6

Kategorie druhých stupňů byla nejvíce obsazená a také nejvíce vyrovnaná.
O pořadí a druhém postupovém místě rozhodovalo až pomocné hodnocení.