Mistrovství ČR školních týmů

Hrály se tři samostatné turnaje (v kategoriích 1. až 5. třída ZŠ, 6. až 9. třída ZŠ, střední školy). Cesta do tohoto finálového turnaje vedla přes školní, okresní a krajská kola Přeboru škol v šachu. Z každého kraje a každé kategorie postoupila dvě nejlepší družstva, další družstva měla možnost využít divokou kartu pořadatele. Celkem soupeřilo v každé kategorii 28 družstev. Školní týmy z našeho kraje se v soutěži neztratily.

V kategorii 1. až 5. ročník ZŠ skončila ZŠ Chotěboř, Buttulova (na 13. místě, ZŠ Chotěboř, Smetanova na 15. místě. V kategorii 6. – 9. ročník ZŠ (a odpovídající ročníky víceletých gymnazií) se umístilo Gymnázium dr. A. Hrdličky na 17. místě, ZŠ Hálkova, Humpolec byla na 21. a ZŠ Wolkerova, Havlíčkův Brod na 28. místě. V kategorii středních škol bylo Gymnázium Chotěboř na 12. místě a Gymnázium Jihlava na 25. místě.