Turnaj šachových nadějí ve Frýdku Místku 2024 – výsledky

Ve Frýdku Místku se ve dnech 28. 3. – 1. 4. 2024 konal již 43. ročník Turnaje šachových nadějí.
Pořadatelem byla Beskydská šachová škola, z. s. Turnaj se odehrával v prostorách Národního domu.
Hrálo se na 9 kol švýcarským systémem, tempem 90 minut na partii + 30 sekund na tah.
Již tradičně se ho zúčastnila početná výprava hráčů z našeho kraje. V kategorii do 9 let se
zúčastnil a tuto kategorii po zásluze se ziskem 7 1/2 bodu vyhrál Antonín Kukla (TJ Náměšť n/
Oslavou). Další hráč této kategorie Tomáš Fiala (ŠO Gordic Jihlava) skončil na 6. místě. Oba kluci jsou
velkým příslibem do budoucna. Kategorie do 12 let měla jediného krajského zástupce, a to Stanislava
Čecha (TJ Náměšť n/ Oslavou). V kategorii chlapci do 15 let se turnaje zúčastnil Jonáš Tankó (TJ
Náměšť n/ Oslavou) a Filip Šorf (TJ Žďár n/ Sázavou) – 19., resp. 21. místo. Tato sestava také bojovala
o umístění v soutěži družstev a vůbec si nevedla špatně. Celý turnaj se držela na předních příčkách,
nakonec z toho bylo moc pěkné 3. místo. Gratulujeme!
V turnaji OPEN Pobeskydí, kterého se zúčastnila sestava 11 starších a herně vyzrálejších
hráčů z našeho kraje, se v silné konkurenci 98 hráčů nejlépe umístili na 8., respektive 9. místě Vít
Kratochvíl a Petr Walek (oba TJ Náměšť n/ Oslavou). Velice solidní turnaj odehrál i nejmladší hráč
této skupiny, 12letý Martin Policar (TJ Náměšť n/ Oslavou), který uhrál 5 bodů, což v konečném
součtu stačilo na solidní 36. místo.
V rámci TŠN a turnaje Open Pobeskydí probíhala také doprovodná výtvarná soutěž Picasso

1. V této soutěži se Vysočina také neztratila a obdržela celkem 3 plakety za nejhezčí výkres s šachovou tematikou. V kategorii do 12 let Martin Policar, v kategorii do 15 let Jonáš Tankó a v kategorii do 99 let to byla Jonášova maminka Soňa.