Proběhl turnaj Jeseník Open 2022

Ve dnech 13. 8. – 21. 8. se v lázeňském městě Jeseník konal již 32. ročník tradičního turnaje JESENÍK OPEN.

Turnaj pořádal Šachový klub Jeseník. Do turnaje se přihlásilo celkem 211 hráčů, 86 ve skupině A a 125 ve skupině B.

Hrálo se 9. kol švýcarským systémem 90 min/40 tahů + 30 min + 30 sec/tah.

Kraj Vysočina měl zastoupení v obou těchto kategoriích.

Nejlépe se umístila ve skupině A Lucie Rybáčková (Gambit Jihlava) 53. místo se ziskem 4 bodů. Lucka zároveň vyhrála kategorii do 14 let. Druhým zástupcem oddílu Gambit Jihlava byl pan Tomáš Mouryc, ten obsadil 55. místo se stejným ziskem 4 bodů. 59. místo obsadil Jakub Zezula (Náměšť nad Oslavou), který získal také 4 body. Matěj Pavliš (TJ Jiskra Havlíčkův Brod) 64. místo a zisk 3,5 bodu.

Ve skupině B se nejlépe umístil Matěj Zezula (Náměšť nad Oslavou) 28. místo a 5 bodů. Na 38. místě potom Martin Rybáček (Gambit Jihlava) také se ziskem 5 bodů a na 66. místě Martin Policar (Náměšť nad Oslavou) 4,5 bodu. Martin získal zároveň také pohár za vítězství v kategorii, tentokrát v kategorii do 10 let.

Všem zúčastněným hráčům a jejich doprovodu děkujeme za čas strávený za šachovnicemi anebo v předsálí hrací místnosti.