Odložený 38. ročník „Žďárského vánočního turnaje“, hraný též jako Krajský přebor Vysočiny jednotlivců v bleskové hře – výsledky

Odložený 38. ročník „Žďárského vánočního turnaje“, hraný též jako Krajský přebor Vysočiny jednotlivců v bleskové hře se uskutečnil ve Žďáře nad  Sázavou v Hotelu H Hajčman v neděli 10.dubna 2022. Na startu se objevilo 52 šachistů a šachistek z Vysočiny i z dalších krajů. I když se kvůli odložení turnaj místo v  tradičním termínu „Na Štěpána“ hrál v dubnu, trochu té vánoční atmosféry připomnělo sněžení za okny hracího sálu.

V turnaji hraném tempem 3 min.+ 2vteřiny/tah na 17 kol zvítězil a přeborníkem Kraje Vysočina se stal  Vít Kratochvíl z oddílu SK Gordic Jihlava.

Druhé místo v turnaji i v KP získal hráč pořádajícího oddílu TJ Žďár nad Sázavou Karel Vašut.

Třetí místo v celkovém pořadí turnaje obsadil Rudolf Jun z TJ CHS Chotěboř.

Celkové šesté místo v turnaji obsadil David Kučera z Gambitu Jihlava. Znamenalo to pro něj 3. místo v Krajském přeboru a titul nejlepšího juniora Kraje Vysočina.

Kategorii nejlepší juniorka a zároveň i nejlepší žena Kraje Vysočina vyhrála Viktorie Součková ze Spartaku Velké Meziříčí.

Nejlepším seniorem kraje se stal Ivo Svoboda z TJ Žďár nad Sázavou.

Celkové výsledky turnaje lze najít na stránkách ..