Vyhodnocení grantu Sejdeme se v klubovně

Krajský šachový svaz Vysočina zveřejnil v červnu grantovou výzvu Sejdeme se v klubovně. Cílem bylo podpořit oddíly Krajského šachového svazu Vysočina v obnovení klubové činnosti, která byla zastavena v důsledku pandemie Covid 19.

Z dvaceti oddílů registrovaných v KŠSV se do projektu zapojily 4 oddíly:

TJ Jiskra Havlíčkův Brod, TJ Sokol Oudoleň, Sokol Jámy a TJ Žďár nad Sázavou.

Vyhodnocení projektů a přidělené částky jsou zde.

Informace o akci oddílu TJ Jiskra Havlíčkův Brod jsou zde:

Šachový turnaj mládeže k Mezinárodnímu dni šachu v Havlíčkově Brodě

Akce oddílu TJ Sokol Oudoleň

Dne 3. 9. 2021 jsme v naší herně uspořádali oddílový turnaj, který se hrál tempem 2 x 10 minut na 7 kol.

Turnaje se zúčastnilo 11 hráčů Šachového oddílu TJ Sokol Oudoleň.

Na 1. místě se překvapivě umístil Vojtěch Zvolánek, stříbrnou příčku obsadil Petr Zvolánek a na stupně vítězů ještě dosáhl Milan Chvojka st.

Po velmi dlouhé době jsme se konečně mohli takto sejít a ve velmi příjemné a přátelské atmosféře jsme si tento šachový turnaj užili.

Těšíme se, že se v letošním roce budeme již scházet pravidelně každý pátek, že začne Regionální soutěž, a i turnaje pro naše mladé hráče.

Závěrečná zpráva    TURNAJ MUŠKETÝRŮ 2021

V neděli 19.9.2021 proběhl ve Žďáře n.S. (nakonec v restauraci na zimním stadionu) desátý ročník šachového Turnaje mušketýrů. Pořadateli byli ŠO TJ Žďár n.S. a Sokol Jámy.

Za účasti 20 hráčů reprezentujících pět družstev proběhl sedmikolový open rapid turnaj jednotlivců 2×15 minut + přídavek 5 vteřin na tah. Vyhodnocení bylo systémem olympijského bodování součtu tří nejlepších hráčů z každého družstva

Turnaj měl hladký průběh i napínavý boj o první místo až do posledního kola a ve 13,30 hod. byli vyhlášeni vítězové.

Pořadí družstev:

1. Spartak Velké Meziříčí
  2. ŠO TJ Sokol Oudoleň
  3. Sokol Jámy
  4. TJ Žďár n.Sáz.
  5. Šachový oddíl Křižánky

Celkové výsledky viz příloha Turnaj mušketýrů 2021-celkové výsledky.xls.

Odkaz na turnaj   Chess-Results Server Chess-results.com – Turnaj mušketýrů 2021

Poděkování patří všem účastníkům za „mušketýrské“ zaujetí pro hru a férové chování. Věříme, že se za rok setkáme a utkáme znovu. Slova jednoho z účastníků: „Za rok přijedu silnější a lepší“.

Žďár n. Sáz. 20. 9. 2021                                                     Fišar Josef