Krajský přebor mládeže 2021 – výsledky

O prvním zářijovém víkendu 4.-5-9.2021 pořádala TJ Jiskra Humpolec Krajské přebory mládeže Kraje Vysočina do 16 let v šachu 2021. Hrály se dva samostatné turnaje – KP mladších a KP starších. Hrálo se tempem 40 min. na partii + 30 sekund na tah s povinným zápisem, švýcarským systémem na 8 kol. Po oba dny soutěžící bojovali s velkým nasazením. Mezi odehranými partiemi probíhaly rozbory partií s trenéry 3.třídy – s panem Robertem Pavlíčkem a Davidem Brychtou. Vítězové si domu odnášeli medaile a krásné ceny se šachovou tématikou.

KP mladších do 12 let –16 účastníků z KŠSV (ŠK Světlá nad S. 4, TJ Náměšť nad Osl. 1, TJ Žďár nad S. 2, Gambit Jihlava 3, TJ Spartak Velká Bíteš 2, TJ Spartak Pelhřimov 1, TJ Jiskra HB 3).

Celkovým vítězem bez jediné prohry se stal Daniel Srba s 8 body. 2.místo vybojoval Martin Policar s 6,5 body a třetí příčku obsadil Jakub Stejskal  s 5,5 body. Vyhodnocení proběhlo po kategoriích:

Kategorie do  10 let:

1.místo a titul krajského přeborníka Kraje Vysočina do 10 let získal Martin Policar, 6,5 bodu, TJ Náměšť nad Oslavou

2.místo  Pavel Brož se 4 body, ŠK Světlá nad Sázavou

3.místo Mikeš Šedivý, 3,5 bodu, ŠK Světlá nad Sázavou

Kategorie do 12 let:

1.místo a titul krajského přeborníka Kraje Vysočina do 12 let získal Daniel Srba,  8 bodů, ŠK Světlá nad Sázavou

2.místo Jakub Stejskal,  5,5 bodu Gambit Jihlava

3.místo Filip Šorf 4 body, TJ Žďár nad Sázavou

Kategorie do 12 let dívky:

1.místo a titul krajské přebornice Kraje Vysočina  do 12 let získala Kamila Havelková 5 bodů, Gambit Jihlava

2.místo Sára Sobierajová, 2 body, TJ Jiskra Havlíčkův Brod

KP starších do 16 let – 14 účastníkůz KŠSV (ŠK Světlá nad S. 2, TJ Náměšť nad Osl. 1, TJ Žďár nad S. 2, Gambit Jihlava 5, TJ Spartak Velká Bíteš 2, TJ Jiskra HB 4).

V celkovém pořadí byly první tři místa se ziskem 5,5 bodu a tudíž rozhodovaly pomocné body. Vítězem se stal Matěj Pavliš,  půl pomocného bodu dělilo od vítězství  Filipa Zedníčka a o  další půl pomocného bodu se umístil na 3.místě Tomáš Zvolánek.

Rovněž i tady byli hráči vyhodnoceni po kategoriích:

Kategorie do  14 let dívky:

1.místo a titul krajské přebornice Kraje Vysočina do 14 let získala mistryně republiky Lucka Rybáčková s 5 body, Gambit Jihlava

Kategorie do  14 let:

1.místo a titul krajského přeborníka do 14 let Kraje Vysočina do 14 let získal Tomáš Koumar, 4,5 bodu, TJ Havlíčkův Brod

2.místo  Filip Vondra, 4,5 bodu, Gambit Jihlava

3.místo Aleš Havelka, 3,5 bodu, Gambit Jihlava

Kategorie do 16 let:

1.místo a titul krajského přeborníka do 16 let Kraje Vysočina získal Matěj Pavliš, 5,5 bodu, TJ Jiskra Havlíčkův Brod

2.místo Filip Zedníček,  5,5 bodu, Gambit Jihlava

3.místo Tomáš Zvolánek, 5,5 bodu, ŠK Světlá nad Sázavou

Přeborníkům, kteří si vybojovali postup na Mistrovství Moravy a Slezska, gratulujeme k získanému titulu a všem přejeme hodně štěstí do dalších partií.

A přejme si, aby jsme mohli hrát a soutěžit v nastávající sezóně bez omezení.