Bleskové vánoční šachování v Havlíčkově Brodě

Přijeli šachisté z Jihlavy, Žďáru nad Sázavou, Cejle, Prahy, Ústí nad Orlicí, Krásné Lípy, Chotěboře, spolu s domácími šachisty se turnaje zúčastnilo 31 hráčů.
Mezi nimi jeden mistr FIDE a tři kandidáti mistra, pořadatele velmi potěšila účast starosty města Havlíčkova Brodu Mgr.Jana Tecla, který v průběhu turnaje ukázal, že šachy hrát umí.
Urputné boje na šachovnicích v patnácti kolovém turnaji, bleskově, kdy každý hráč měl na celou partii pět minut, přinesly celou řadu zajímavých partií, ale i překvapujících výsledků.
Vítězství a titul přeborníka v bleskové hře ŠK Jiskra Havlíčkův Brod, vybojoval Vítek Veselý z Jiskry Havlíčkův Brod, kterému se velmi dařilo a z patnácti partií  získal 13 bodů. S odstupem jednoho a půl bodu na druhém místě kandidát mistra Lubomír Bukáček ze Žďáru n/Sázavou, na třetím místě překvapivě, ale zaslouženě Ondřej Beránek z Jiskry, který za sebou nechal  oba hráče Gordic Jihlava FM Pavla Švandu a KM Romana Vinczeho.
V jednotlivých kategoriích prvenství získali vedle absulotního prvenství Vítka Veselého:
 – ženy      Ivana Homolková ze ŠK SB Světlá n/Sázavou
 – žáci       Rudolf Jun z Chotěboře
 – senioři  Karel Brodina z Jiskry HB
 – amatéři, hráči do ELO 1500 : Vladimír Choutka z Havlíčkova Brodu. Celkové výsledky jsou zde.

Pro všechny účastníky pořadatelé připravili občerstvení v průběhu turnaje a věcné ceny.